Avengers – Yenilmezler

Avengers – Yenilmezler

Yenilmezler, Marvel Comics tarafından yayınlanan çizgi romanlarda yer alan bir süper kahraman ekibidir. Ekip ilk çıkışını yazar-editör Stan Lee ve sanatçı/yardımcı çizer Jack Kirby tarafından yaratılan Yenilmezler #1’de (Eylül 1963) yaptı. Yenilmezler, Lee ve Kirby’nin, All-Winners Çizgi Romanlarında #19 (Yaz 1946) yer alan önceki bir süper kahraman takımı olan All-Winners Squad’ı yenilemesidir. #21 (Ekim 1946) ve #21 (Aralık 1946) aracılığıyla ). “Dünyanın En Güçlü Kahramanları” olarak etiketlenen Yenilmezler, başlangıçta Ant-Man, Wasp, Thor, Iron Man ve Hulk’tan oluşuyordu. Orijinal Kaptan Amerika, 4. sayıda buzun içinde hapsolmuş olarak keşfedildi ve onu canlandırdıktan sonra gruba katıldı. Bir tema tutarlı kalmasına rağmen, değişen bir kadro serinin ayırt edici özelliği haline geldi:

 

Yenilmezler, “hiçbir süper kahramanın dayanamayacağı düşmanlarla” savaşır. “Avengers Assemble!” savaş çığlığıyla ünlü ekipte insanlar, mutantlar, robotlar, uzaylılar, doğaüstü varlıklar ve hatta Spider-Man, Doctor Doom ve Scarlet Witch gibi eski kötüler yer aldı. Yenilmezler, New York City’de yerleşiktir ve operasyon üsleri olan Yenilmezler Konağı, #200 (Temmuz 1980) sayısına kadar Manhattan’ın Beşinci Caddesinde bulunuyordu. kötü Electro tarafından düzenlenen bir saldırıda yıkıldı. Ekip daha sonra California, Pasadena’da “Avengers Mansion West” olarak bilinen İspanyol tarzı büyük bir malikaneye taşındı ve #281 (Eylül 1987) sayısına kadar kullanıldı. Hawkeye ve Mockingbird hariç tüm ekip, uygun bir şekilde Avengers Tower olarak adlandırılan Manhattan şehir merkezindeki büyük bir gökdelene taşındı. 2012 etkinlik serisi Avengers vs. X-Men’in sonunda ekip, yeniden inşa edilen orijinal Fifth Avenue malikanesine geri döner.

Ekip, yıllar boyunca çok sayıda karaktere sahip oldu. Serinin başlangıcındaki kadro, yukarıdaki kurucu üyelerin yanı sıra Captain America, Hawkeye, Black Widow ve Sub-Mariner’ı içeriyordu. Yıllar içinde ekibe Vision, Scarlet Witch, Wonder Man, Falcon, Monica Rambeau, ikinci Spider-Woman, War Machine, ikinci Scarlet Witch, üçüncü Spider-Woman dahil olmak üzere bir dizi ek karakter katıldı. , Dişi Hulk, Wasp II, Herkül, Quasar, ABD Temsilcisi, Yaşayan Şimşek, Ateş Yıldızı, Adalet, Örümcek Kız, Araña, en yeni Hawkeye, Stature, Arkon, Koruyucu, Güç Adam, Yıldız Kızı, Şey, Red Robin , Atlas, Venom ve Kızıl Örümcek.

Avengers – Yenilmezler
Avengers – Yenilmezler

My Blog
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart